YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARIMIZIN GECE IŞIKLANDIRILMASI TAMAMLANDI

Ana Sayfa » HABERLER » PROJELERİMİZ » YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARIMIZIN GECE IŞIKLANDIRILMASI TAMAMLANDI

Sandıklı Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl’ün talimatları doğrultusunda, ilçemizde sağlıklı yaşam ve ulaşım altyapısını desteklemek, vatandaşlarımızın gece saatlerinde de güvenli ve rahat bir şekilde yürüyüş yapabileceği veya bisiklet sürüşü gerçekleştirebileceği mekanlar oluşturmak amacıyla; Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğümüz tarafından önemli bir adım daha atılarak, yürüyüş ve bisiklet yollarımızda gerçekleştirdiğimiz gece ışıklandırma çalışmaları tamamlandı.

İstasyon Mahallemizdeki tren yolu geçidinden başlayarak, Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun önüne kadar uzanan yaklaşık 750 metre yol ve Kapalı Pazar yerinin olduğu yerden, Öğretmen Evi’nin olduğu caddeye kadar uzanan yaklaşık 900 metre alanda ışıklandırma çalışması yapıldı.

Peyzaj ve çevre düzenlemelerinin yapıldığı bu alanlarda bisiklet ve yürüyüş yollarına ek olarak hemşehrilerimizin kullanması için sağlık araç ve gereçleri bulunmaktadır. Güneş enerji panelleri kullanılan yürüyüş yollarımızda, gündüz depolanan enerji gece ışıklandırılmasında kullanılıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Dr. Mustafa Çöl şu ifadelere yer verdi.

“Yapılan bu gece ışıklandırma çalışmaları, ilçemizin sürdürülebilir ulaşım ve yaşam kalitesini arttırma çabalarımızın bir parçasıdır. Halkımızın sağlığı ve güvenliği her zaman önceliğimiz olmuştur. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte, yürüyüş ve bisiklet yollarımızın kullanımı daha da yaygınlaşacak, vatandaşlarımızın fiziksel aktiviteye teşvik edilmesi ve doğayla iç içe vakit geçirmeleri desteklenecektir.

Daha temiz, daha sağlıklı ve daha güvenli bir yaşam için atılan bu adımın, ilçemizin genel yaşam kalitesine olumlu bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Siz değerli halkımızdan gelen geri bildirimleri dikkate alarak, kentimizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sağlıklı ve mutlu bir gelecek dileğiyle.”

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN