VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ FİDE DAĞITIMI YAPILDI

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ FİDE DAĞITIMI YAPILDI

Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl, SANJET A.Ş’ye ait olan çiçek seramızda ATA tohumlarımızdan üretilen fidelerimizi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıttı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında vatandaşlarımıza fideleri dağıtan Başkan Mustafa Çöl, Karacaören Domatesi, meşhur Sandıklı Biberi, Güre Patlıcanından oluşan fideleri hemşehrilerimizle buluşturmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Burada bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Belediyemiz seralarımızda üretmiş olduğumuz ATA tohumlarını geçen yıl yetiştirmeye başlamıştık. Bugün itibarı ile o tohumlar hayat buldu binlerce fidan haline geldi. Bugün Sandıklı Belediyesi olarak Sandıklımıza özgü Karacaören Domatesimizi, Sandıklımızın meşhur üç burun biberini ve Sandıklı Güre Patlıcanın ATA tohumlarından yetiştirmiş olduğumuz yaklaşık 70 Bin adet fidanımızın vatandaşlarımıza dağıtımını gerçekleştirdik.

Bizim için hayati derecede önem arz eden bir proje oldu. Nesillerden nesillere aktarılacak olan bu kıymetli tohumları, üretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde farklı ürünlerle ilçemizin en güzel lezzetlerini kıymetli halkımıza dağıtıp, gelecek nesillere de bu güzel tohumları ulaştırmak istiyoruz. Bu kıymetli projenin hayata geçmesinde destek olan Cumhurbaşkanımızın değerli eşleri Emine Erdoğan hanımefendiye çok teşekkür ediyor, bu projenin ülkemize, milletimize Sandıklımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN