VALİMİZ GÖKMEN ÇİÇEK AKDAĞIN YENİ YOLUNU İNCELEDİ

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » VALİMİZ GÖKMEN ÇİÇEK AKDAĞIN YENİ YOLUNU İNCELEDİ

Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, Belediye Başkanımız Mustafa Çöl, Kaymakamımız Eflatun Can Tortop, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Özel İdare Genel Sekteri Murat Toy, protokol üyeleri ve basın görevlileriyle birlikte Akdağ Tabiat Parkına yapılacak olan yeni yolu inceleyerek yetkililerden bilgiler aldılar.

Yeni yolun yapıldığı alanı inceleyen Vali Gökmen Çiçek, burada yapmış olduğu açıklamada; “Akdağ Tabiat Parkımız artık ülkemizin her yerinde adını duyuran ve Sandıklı Belediyesi Başkanımız Mustafa Çöl’ün gayretleri sonucu popüler bir yer haline gelmiştir. Bu sebeple vatandaşlarımızın Akdağ Tabiat Parkı’na daha konforlu bir yoldan ulaşmalarını sağlamak için tarafımıza Başkan Mustafa Çöl tarafından bir proje iletildi.

Bizlerde bu konuyu inceleyerek 27 tane virajın bu yolla 6’ya düşeceğini, %12 eğimi olan eski yolun yeni yolla birlikte %6’lar seviyesine düşeceğini, 4 metreye genişliğe düşen eski yolun, yeni yapılacak olan yolla birlikte 7 metreye genişliğe çıkacağını ve %50 zaman tasarrufu sağlayacağı gibi sebeplerden dolayı Sandıklı Belediyesi ve İl Özel İdaremiz ile birlikte yeni yolun yapımına başladık.

Ben bu bağlamda Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e, Kaymakam Eflatun Can Tortop’a, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy’a, ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” İfadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN