TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Sandıklı Belediyesi tarafından satın alınan, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan Hisar Mahallesi ve Cuma Mahallesinde bulunan iki adet tescilli Kültür Varlığı evinin restorasyon işlemleri hızla devam ediyor.

Bittiği zaman hemşerilerimizin ve Sandıklıya dışarıdan gelen vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak olan evlerde büyük bir bakım ve onarım çalışması yapılıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Şantiye Şefi İnşaat Mühendisi Ertan Kırdı; “Hisar ve Cuma Mahallesinde bulunan tescilli kültür varlığı olan iki evin restorasyonunu yapmaktayız. 09 Ekim 2017’de başlayan restorasyon işlemlerimiz 05 Ağustos 2018’de teslim edilecektir. Kültür varlığı olan bu evlerin şehir yaşamına katmak amacıyla aslına uygun haline getirilecektir. Öncelikle evlerde sonradan yapılan eklentiler ve kalıntılar temizlenmekte ve statik olarak güçlendirme yapılmaktadır. Şu anda evlerin çatıları bitirilmiş olup iç ve dış mekanlarda çalışmalarımız devam etmektedir. Sıvaların sökülmesi duvarların tamiri ve iskele kurulması işlemlerimiz ise devam etmektedir.” dedi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN