SANDIKLI’DA YİNE BİR İLK “SANKART”

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » SANDIKLI’DA YİNE BİR İLK “SANKART”

Sandıklı ilçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere kendi tercih ettikleri gıda maddelerini alabilmelerini sağlamak amacıyla Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından  hayata geçirilen proje, Sandıklı’da ilkleri gerçekleştiren Belediye Başkanımız Mustafa Çöl ve Vakıfbank Sandıklı İlçe Şube Müdürü Necati Yeşilırmak’ın attığı imzalar ile resmiyet kazandı.

Sandıklı Belediyesi makam odasında yapılan imza töreninin akabinde konu ile ilgili açıklamalar yapan Başkan Mustafa Çöl; “Sandıklı ilçemizde yardım konusunda yeni bir çığır açıyoruz. Vatandaşlarımızdan bizlere ihtiyaçlarının  farklılıklar gösterdiğine dair istekler geldi. Bizlerde bu istekler doğrultusunda kurmuş olduğumuz komisyon ile vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarını kendilerinin seçmesine karar verdik. “SANKART” projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gıda ihtiyaçlarını istedikleri marketten alabilecek ve kendilerine verecek olduğumuz ön ödemeli kartlar ile bu alışverişlerini ücretsiz olarak gerçekleştireceklerdir. Bu uygulama ile vatandaşlarımız ihtiyaçlarını kendileri karşılayacak, evlerinin gıda ihtiyacı neyse onları marketten gönül rahatlığı ile alabileceklerdir. Her ay SANKART’ın içerisindeki bakiye otomatik olarak güncellenecek böylece gece-gündüz cumartesi-pazar kavramı olmaksızın belediyeye gelmeden gıda ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu bağlamda seçim beyannamemizde verdiğimiz sözlerden bir tanesini daha hayat geçirmenin mutluluğu içersindeyim. Bölgemizde bu uygulamayı gerçekleştiren tek belediye olmanın da haklı gururunu yaşamaktayız.  “ifadelerine yer verdi.

Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar cumartesi, pazar, bayram, tatil demeden evde bakım projesi kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza üç çeşit sıcak yemeği evlerine kadar götürdüklerinin altını çizen Başkan Mustafa Çöl; “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza muhtarlarımız ile koordineli olarak erzak paketleri vermekteyiz. Bunun yanı sıra Ramazan ayında Ramazan İftar çadırımızda ve hazırlattığımız Ramazan yardım kolilerimizi dağıtarak ihtiyaç sahibi hemşerilerimize Sandıklı Belediyesi olarak olabildiğince destek olmaktayız. Belediyecilik demek yol, kaldırım, asfalt, kilitli parke taşı döşemekten ziyade Sosyal Yardım Projelerine de destek olmak, fakirin, yoksulun, ihtiyaç sahibinin, hastaların, derdini gidermek demektir. Bir nebze bile olsa vatandaşlarımıza destek olup yüzlerini güldürebiliyorsak, hayır dualarını alabiliyorsak ne mutlu bize. Bizler yola bu düşünceler ışığında çıktık, bu bağlamda bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.” dedi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN