SANDIKLI’DA TEKNOLOJİ FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » SANDIKLI’DA TEKNOLOJİ FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

75.Yıl İlkokulu tarafından hazırlanan Sandıklı Belediyesi ve Sandıklı Kaymakamlığı tarafından desteklenen “Teknoloji Farkındalık Projesi” kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Dilci hocamız ilçemizde bir dizi seminerlerde vatandaşlarımız ile buluştu.

İlk seminer Ezgi Düğün Salonunda saat 20:30’da “Sosyal Medya Kullanımı ve Dijital Diyet” üzerine velilerimizin katılımıyla gerçekleşti. Katılımcılara kendilerinin yazmış olduğu kitaplar hediye edildi.

İkinci seminer saat 13:30’da Sandıklı Thermal Park Otel’de Sandıklı ilçemizdeki öğretmen ve eğitimcilerimizin katılımıyla gerçekleşti. “Dijital Kültürde Teknoloji Kullanımı” konulu seminere yoğun bir katılım gerçekleşirken, ilçe Kaymakamımız Eflatun Can Tortop ve Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl burada öğretmenlerimize hitaben bir konuşma gerçekleştirdiler.

Verilen eğitim ile teknoloji kullanımının sağlıklı bir forma kavuşturulması, teknolojik aletlerin gerektiği yerde gerektiği kadar kullanılması, teknolojik aletlerin yoğun kullanılması sonucu sosyal ilişkilere zarar vermesinin önlenmesi, her ailenin kendi çocuklarına dijital rehber olmasının önünün açılması gibi konularda halkımıza değerli bilgiler verildi.

Seminerin sonunda ilçemize gelerek deneyimlerini velilerimiz, öğrenci kardeşlerimiz ve öğretmenlerimiz ile paylaşan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Dilci hocamıza günün anlam ve önemine istinaden hediyeler takdim edildi.
75.Yıl ilkokulu Müdürü Mehmet Gönen ile Müdür Yardımcısı Mehmet Yılmaz iki gün boyunca bu seminerlerin Sandıklı ilçemize gelmesini sağlayan Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e teşekkürlerini ileterek, Kaymakamımız Eflatun Can Tortop’a ve Sivas’tan kendilerini kırmayarak buraya gelen, Prof. Dr. Tuncay Dilci hocamıza duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN