SANDIKLI HÜDAİ KAPLICALARI %100 DOLULUK ORANINA ULAŞTI

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » SANDIKLI HÜDAİ KAPLICALARI %100 DOLULUK ORANINA ULAŞTI

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları tarihinin en yoğun dönemini yaşıyor. Yapılan yatırımlar, yenilikler, bakım ve onarım çalışmaları ile çehresi günden güne değişen Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, misafirlerimize hizmetin en iyisini verme noktasında kendisiyle yarışmakta, şifa kaynağı olarak yüzyıllardır üstüne düşen misyonu geliştirerek devam ettirmektedir.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları işletme Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Kaplıcalarımızda devam eden çalışmalar 3 yıldır düzenli olarak yapılmakta olup, Kaplıca Meydan çalışması, Masal Park, Kaplıca Market, Kür Merkezi, Kaplıca Cafe ve Restaurant, Kaplıca Mesire Alanı, Halı Saha, Basketbol Sahası, Sandıklı Sergi Salonu gibi yeni yapılan çalışmalar ile Sandıklı Hüdai Kaplıcaları bölgenin en çok tercih edilen şifa merkezlerinin başında gelmektedir.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Göreve geldiğimiz süre zarfında Sandıklı Hüdai Kaplıcaları çok kötü bir dönem geçirmekteydi. Bırakın yatırım yada bir yeniliği odalarında tüp dahi olmayan, kaderine terk edilmiş bir kaplıca devir aldık. Acil önlem planlarımız çerçevesinde ilk olarak kaplıcadaki odalarımızın genel bakım, temizlik ve onarımını gerçekleştirerek kullanabilir odalarımızı en üst seviyeye getirdik. Daha önce banyosuz apart olarak kullanılan ve kaplıcamızın görüntüsünü bozan bu yerleri kaldırdık. Bu bölgeye sıfır daireler yaparak kullanabilirliğini artıracağız. Kaplıca meydan çalışmamız ile dışarıdan gelen ve Sandıklılı misafirlerimizin kullanabileceği temiz ve ferah bir meydan kazandırmış olduk.

Bunun yanı sıra çocuklar için yapmış olduğumuz Kaplıca Masal Park, mesire alanımız, çocuk oyun gruplarımız, kaplıcaya kurmuş olduğumuz Marangoz Atölyemiz, kaplıcada yıllardır hasreti çekilen kaplıca market, restaurant, cafe ile baştan sona yenilediğimiz kür merkezi ile sürekli kendini yenileyen bir işletme haline getirdik.

Odalarımızı yaz ve kış dönemlerinden sonra genel bir bakıma alıp vatandaşlarımızın kullanmış olduğu eşyaların kontrolünü gerçekleştirip bakım yapıyor, kullanırlığı biten eşyaları yenileri ile değiştiriyoruz.

Kaplıca bölgemizde yenilikler bunlarla da bitmedi. Daha önceki dönemlerde kullanılmaya çalışılmış ama hep hüsrana uğramış olan kaplıca eski işletme binasının olduğu bölgede bulunan alanda “Sandıklı Sergi Salonu”nu faaliyete geçirerek Sandıklımıza gelen misafirlerimizin Sandıklı örf ve adetlerini tanımalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sandıklımızda geçmiş dönemlerde kullanılan eşyaları öne çıkararak milli kültürümüze sahip çıkıyoruz.

Yapılan bu çalışmalar ışığında Sandıklı Hüdai Kaplıcalarımızın müşteri potansiyeli her geçen gün artmakta, yapılan hizmetler ve yatırımlar gereken geri dönüşü sağlamaktadır. Yatırım ve hizmetler artarak devam edecek ilerleyen günlerde bunlar ile açıklamayı da gerçekleştireceğiz. Ben bu bağlamda Sandıklı Hüdai Kaplıcaları İşletme Müdürlüğümüz başta olmak üzere burada görev alan bütün personellerime ve bizlere destek veren siz değerli hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN