SANDIKLI BELEDİYESİNDE SENDİKA SEVİNCİ

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » SANDIKLI BELEDİYESİNDE SENDİKA SEVİNCİ

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından 3 aydır yapılan yoğun çalışmalar sonucunda Belediye-İş Sendikası ile toplu sözleşme imzalanarak Sandıklı Belediyesinde çalışan SANBEL, SANPER, SANJET Şirketi ayrımı gözetmeksizin bütün personeller Sendika’ya kavuşmuş oldu.

Sandıklı Thermal Park Otel Aberkios salonunda gerçekleştirilen Sendika toplantısına; Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Av. İbrahim Yurdunuseven, Belediye-İş Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Yücel Şahin, protokolün değerli üyeleri ile çok sayıda personelle aileleri katıldı.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Başkan Mustafa Çöl; “Bilindiği gibi personellerine 12 aylık maaş borcu olan bir Sandıklı Belediyesi devir almıştık. İnsanlar borç yükü altında ezilmiş, ailelerine bakan personelimiz ilaç parasını ödeyememiş, okula giden çocuklarına harçlık veremez duruma gelmiş, ev kiralarını ödeyememiş, geleceğe dair umudu kalmamış bir  personel grubu ile karşılaştık. Bu sorunu çözmek için ilk işimiz geçmişten kalan personel maaşlarının ödemesini yaparak onları bu boyunduruktan acilen kurtarmak oldu.

Bu borcu bitirdikten sonra maaşlarını günü gününe yatırdık ve personeline bir kuruş bile borcu olmayan bir Sandıklı Belediyesi haline sizlerin desteğiyle geldik. Şimdi de yoğun bir çalışma temposu ile geçen üç aylık süreç zarfında personellerimizin sendikal hakları alması noktasında sizler gibi bizlerde ziyadesiyle memnunuz. Belediye-İş Sendikası ile yapılan yoğun görüşmelerimiz neticesinde Sandıklı Belediye Personellerimizin maaşlarından bir buçuk yıl boyunca sendika kesintisi yapılmayacak.

Bunun yanı sıra bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından asgari ücrete çok büyük bir destek sağlanarak iki bin lira civarına ulaşmıştı. Bizlerde personellerimizin eline daha fazla para geçmesi, ekonomik özgürlüklerine ulaşabilmesi açısından en düşük personel maaşın 2,350.00 TL seviyesine yükselttik. Buradan sendika başkanımıza ve görevli personellerimize teşekkür ediyorum. İnşallah ilerleyen zamanlarda bu ücreti daha da yukarılara çekerek sendika çalışmalarına devam edeceğiz. Bu güzel akşamda bizleri yalnız bırakmadığınız ve bu salonu doldurduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların akabinde Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Belediye İş Sendika Başkanı Yücel Şahin’in Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven’in eşliğinde attıkları imzalar ile Sandıklı Belediyesi SANBEL, SANPER ve SANJET personelleri resmen Sendikalı olmuş oldu.

Gece Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Başkan Mustafa Çöl ve Sendika Başkanı Yücel Şahin’in yemeğe katılan personeli tek tek uğurlaması ile sona erdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN