SANDIKLI BELEDİYESİ A HABER EKRANLARINDA

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » SANDIKLI BELEDİYESİ A HABER EKRANLARINDA

Sandıklı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Jeotermal Çiçek Serası ve Meyve Kurutma Ünitesi, A Haber ekranlarında geniş yer buldu.

Yaklaşık 1000 m2 lik alanda yapılan Çiçek Serası ile yılda 600 bin üretim yapılmakta olup, Sandıklı Belediyesi dışında ihtiyaç fazlası ürünler diğer kurum ve kuruluşlara satışı yapılabilecek.

Meyve ve Sebze kurutma ünitesinde ise kurutularak özel ambalajlanan ürünler gerek yurt içi gerekse yurt dışında alıcılarına ulaşmak için gün sayıyor. Yaklaşık 500 m2 lik bir alanda kurulan kurutma ünitesinde tamamen organik olarak yapılan işlemler ile meyve ve sebzelere hiçbir yabancı malzeme karıştırılmıyor.

A Haber ekranlarında yayınlanan programda Gazeteci Nail Azbay’ın sorularını yanıtlayan Başkan Mustafa Çöl, yapılan hizmetler ile Jeotermal olarak kullanılan suyun dönüşünü de üç farklı alanda kullandıklarını, bu üç alanın seralar, çiçek serası ile meyve sebze kurutma alanları olduğunu, nasipse yakın bir zamanda dönüş suyu ile balık yetiştirme çiftliği kurularak tam dört kere bu suyun kullanılacağının altını çizdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN