RUS HEYETİNDEN SANDIKLI ZİYARETİ

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » RUS HEYETİNDEN SANDIKLI ZİYARETİ

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Kütahya Valiliği, Zafer Kalkınma Ajansı, Türk Hava Yolları, Zafer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği tarafından ortaklaşa organize edilen “FAM TRİP 2019”un, Sandıklı ayağında Rusya’dan gelen; Akademisyenler, Gazeteciler, Doktorlar, Turizm İşletmecilerinde oluşan heyet ilçemizde bir dizi ziyarette bulundu.

Ziyaretler kapsamında Sandıklı Belediyemize ziyarette bulunan heyet Sandıklı Belediye Başkan Yardımcısı Barış Dal tarafından makam odasında misafir edildi. Burada karşılıklı fikir alış verişinde bulunan heyet, Belediye Başkan Yardımcısı Barış Dal’a Rusya’dan getirdikleri rozeti takdim ederek, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Daha sonra Sandıklı ilçemizdeki Bedesten Çarşısı, Oyuncak Müzesi, Gülşani Konağı ve Sandıklı Yaren Evi’ni gezen heyet, kültürel miraslarından olan Sandıklı Altını hakkında sarraflardan bilgiler aldılar. Heyette bulunan Rus doktorlar tarafından Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizi’de ziyaret eden heyet böyle bir merkezin Sandıklı İlçesinde açılmasından dolayı Başkan Mustafa Çöl’e emekleri için teşekkür ettiler.

İlçe gezisinin akabinde doğal güzellikleriyle ünlü Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı’nı gezen heyet Bungalov evlerimizi ziyaret ederek yetkililerden konuyla ilgili bilgiler aldılar. Akdağ Tabiat Parkı’nın temiz havası ve bol oksijenini sürekli dile getiren heyet burada bol bol fotoğraf çektirerek öğle yemeğini burada yediler.

Son olarak Sandıklı ilçemizdeki Termal otelleri ziyaret eden heyete, ilçemizde sıcak su ile tedavi edilebilen rahatsızlıklar, termal suyun faydaları, çamur banyoları, sauna, Türk hamamı, cilt maskesi gibi konularda bilgiler verildi.

Rus heyet Sandıklı ziyaretinde duyduğu memnuniyeti dile getirerek karşılanmadan ayrılışlarına kadar olan zamanda yapılan sunumlardan, ikramlardan, ilçenin halkının misafirperver ve sevecenliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek; Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e, Belediye Personellerine, Sandıklı Kültür ve Dayanışma Derneği Ahmet Nayan’a, Sandıklı Hüdai Termal Sağlık Turizmi Geliştirme ve Tanıtım Derneği Başkanı Ahmet Yavuz’a, ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN