PAŞAHAN SANDALYESİNE KAVUŞTU

Ana Sayfa » HABERLER » PROJELERİMİZ » PAŞAHAN SANDALYESİNE KAVUŞTU

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Sandıklı Belediyesi tarafından desteklenen proje kapsamında, engelli kardeşlerimize yardım için gönüllü olarak çalışan Yağmur Sivrikaya kardeşimiz tarafından 200 kilo mavi kapak toplanmış,  toplanan mavi kapaklar Esenler Belediyesine gönderilmişti.

Toplanan kapakların karşılığında bir adet engelli arabası gelerek Sandıklı Belediyesi’ne teslim edilmiş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından yapılan araştırmalar sonucunda engelli bir ailemiz tespit edilerek, Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün selamları ile kendilerine teslim edilmiştir.

İstasyon Mahallesine ikamet eden 9 yaşındaki zihinsel ve bedensel engelli Paşahan kardeşimizin ailesine teslim edilen tekerlekli sandalye ailemizin yüzünü güldürerek kendilerini ziyadesiyle memnun etti. Teslim töreninde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Kaşdaş yapmış olduğu açıklamada; “Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün minik Paşahan’a ve ailesine selamlarını getirdik. Yağmur Sivrikaya kardeşimizin toplamış olduğu kapakların böylesine güzel bir hizmete vesile olduğunu görmekten Sandıklı Belediyesi çalışanları olarak bizlerde büyük mutluluk duymaktayız. Ben ailemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Paşahan’ın ailesi kapakların toplayıp kendilerine araba gelmesini sağlayan Yağmur Sivrikaya kardeşimize, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirttiler.

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN