ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SANDIKLI’DA

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » ORYANTİRİNG TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SANDIKLI’DA

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, Federasyon denetleme kurulu üyesi İsmail Şahin, Federasyon Afyonkarahisar İl Temsilcisi Mikail Taşkala ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Ender Erdoğmuş’dan oluşan heyet Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret ederek bir görüşme gerçekleştirdiler.

Sandıklımızın doğal güzelliklerinden olan Akdağ’da yapılması düşünülen “Bisikletle Oryantiring Türkiye Şampiyonası” hakkında Başkan Mustafa Çöl ile fikir alış verişinde bulunan heyet, yapılması düşünülen organizasyon, izlenilmesi gereken süreç ve faaliyetle hakkında bir toplantı gerçekleştirdiler. Başkan Mustafa Çöl konu ile ilgili olarak; Sandıklı Belediyesi olarak üstlerine düşen ne varsa gerçekleştirmekten mutluluk duyacaklarını, Türkiye Oryantiring Federasyonu olarak yapmış oldukları ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı heyecanlı olduğunun altını çizdi. “Türkiye’nin en gözde mekanlarından birisi olmaya başlayan ve her gün adını medyada sıkca duymaya başladığımız Akdağ’da yapılan yatırımların meyvelerini verdiğini görmek bizleri ziyadesi ile memnun etmektedir. Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Sandıklımızdaki yaptığı bayramlaşma programında işletmesini Sandıklı Belediyemize verdiği Akdağ Türkiye’nin en çok konuşulan cazibe merkezi olacak inşallah. Kendilerine ne  kadar teşekkür etsek azdır.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz; “Sandıklı İlçemizde bulunan Akdağ bölgesinde Sandıklı Belediyemizin destekleri ile “Bisikletle Oryantiring Türkiye Şampiyonası” yapmayı düşünüyoruz. Karadeniz, Kapadokya, Ege, Akdeniz gibi bölgelerimizden yaklaşık olarak 200 sporcu kardeşimizin katılmasını beklediğimiz Türkiye Şampiyonası, Dünya Şampiyonasına katılacak milli takımımızı kurmamız içinde bir Türkiye seçmesi olması sebebiyle büyük önem arz ediyor. Federasyonumuzdan görevli haritacı arkadaşlarımız bu bölgemizde incelemelerde bulunarak çalışmalara başlayacak. Allah nasip ederse 7-8 Temmuzda Türkiye Şampiyonasını Akdağ’da gerçekleştireceğiz. Bu anlamda bu bölgemize desteklerini hiç esirgemeyen Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz’a ve Sandıklı İlçemizin Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.” İfadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN