EN HİJYENİK ŞİFA KAYNAĞI “SANDIKLI HÜDAİ KAPLICALARI”

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » EN HİJYENİK ŞİFA KAYNAĞI “SANDIKLI HÜDAİ KAPLICALARI”

Sandıklı Belediyesi tarafından işletilen Hüdai Kaplıcaları, 2000 yıllık şifa geçmişi ile gerek ilimize gerekse memleketimizin bütün köşelerinden gelen vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor.

Pandemi süresince hijyen ve temizlik kurallarına uyularak çalışan Hüdai Kaplıcalarımızda vatandaşlarımızın sağlığı noktasında gereken önlemler fazlasıyla yapılarak, denetlemelerden sorunsuz bir şekilde tam puan almıştır.

Yapılan çalışmalar kapsamında; İş yeri hekimimiz tarafından haftanın belirli günleri personelimize Covid 19 ile mücadele ile yapılması gereken görevlerin anlatıldığı günlük toplantılarımız devam ediyor.

Kaplıcalarımızda vatandaşlarımızın kullanmış olduğu her alana, dikkat edilmesi gereken tedbirleri anlatan uyarı levhaları ile sosyal mesafe kuralları doğrultusunda bekleme alanlarını gösteren görsel levhaları yerleştirildi.

Hüdai Kaplıcalarımızın her noktasında vatandaşlarımızın dezenfekte ihtiyacını karşılamak için hijyen malzemeleri bırakılarak dezenfekte olmaları sağlanıyor.

Kaplıcamızda sıklıkla kullanılan, odalar, kafe, market, restoran, çocuk oyun alanları, bekleme yerleri, kaplıca işletme müdürlüğü, yemekhane, bilet gişesi gibi alanlar günlük olarak dezenfekte edilerek steril bir ortam hazırlanıyor.

Yapılan bu işlemler meyvesini her geçen gün vererek Hüdai Kaplıcalarımız %90’lık bir doluluk oranına ulaşmış olup, misafirlerimiz yapılan hizmetlerden dolayı Kaplıca İşletme Müdürlüğümüze tebriklerini iletmektedirler.

Vatandaşlarımızın sağlığı noktasında Şehr-i Şifa kenti olan Sandıklı ilçemizin Hüdai Kaplıcalarını sizlerde henüz ziyaret etmediyseniz, bu fırsatı kaçırmayıp Kaplıcalarımıza uğramanızı tavsiye ediyoruz.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN