ELAZIĞ İÇİN YARDIMLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » ELAZIĞ İÇİN YARDIMLAR ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından başlatılan kampanya çığ gibi büyüdü. Vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla adeta birbirleriyle yarış içerisinde yardıma koşan vatandaşlarımız kısa bir süre içerisinde Elazığ’a yardımlarını gerçekleştirdiler.

Sandıklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü önüne kurulan standımıza gelerek yardımları yerinde inceleyen Başkan Mustafa Çöl ve Kaymakam Eflatun Can Tortop, vatandaşlarımız ile sohbetlerde bulunarak kendilerine yapmış oldukları yardımlardan dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da geçmiş olsun dileklerini ileterek, Türkiye’nin deprem kuşağında olduğunu ifade eden Çöl açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Bizler üzerimize düşen çalışmaları yapmamız gerekiyor. Bu deprem esnasında meydana gelen hasarda dışarı da kalan kardeşlerimize de AFAD ve Sandıklı belediyesi işbirliği ile bir çalışma başlattık. Salı günü akşama kadar sürecek bu kampanyada temin ettiğimiz gıda, ısıtıcı ve battaniyeleri en güzel şekilde yerine teslim etmek için harekete geçtik.

Rabbim inşallah bu yapmış olduğumuz çalışmaları kabul eder. Böyle bir çalışmada Sandıklı Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Sandıklı halkının göstermiş olduğu özveriden dolayı da halkımıza teşekkür ediyorum. Yapmış olduğu güzel çalışmaları biliyorsunuz. Zamanında bu ilçe hem devletine, hem de milletine gerekli hassasiyeti göstermişti.

Kurtuluş Savaşı sırasında uçaklar hediye etmişti. Dış borçlar konusunda ödemeler yapmıştı. Geçen dönemde da Bayır Bucak ve Halep’teki kardeşlerimize Tır’lar dolusu yardım malzemeleri gönderdi. Bugün başlattığımız kampanya ile telefonlarımız susmadı adeta.

Anadolu insanının en güzel örneği olarak Ayşe teyzemiz geldi “alın şu miktarı benim için kardeşlerime gönderin. Onlara bir el uzatmak istiyorum” dedi. Bizde bu vesile ile bir köprüyüz bu köprüde bulunmaktan da son derece mutluyuz. İnşallah yarın saat 17.00 gibi bunları güzel bir çalışma ve program ile AFAD’da teslim ederek yerine ulaştıracağız” dedi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN