DÜNYA ŞAMPİYONU KIZIMIZA BAŞKAN ÇÖL’DEN HEDİYE

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » DÜNYA ŞAMPİYONU KIZIMIZA BAŞKAN ÇÖL’DEN HEDİYE

Başkan Mustafa Çöl, F Klavyede dakikada 109 sözcük yazıp dünya rekoru kıran, ortaokul öğrencimiz Nisa Maya Tuncoğlu ile makamında görüşerek kendisine Laptop hediye etti.

Daha önce de 14 Nisan ile 1 Haziran tarihleri arasında yapılan “Dünya İnternet Klavye Şampiyonası” yarışmasında dakikada net 109 sözcük yazarak, dünya rekoru kıran Tunçoğlu ayrıca çok dilli yarışmalarda 15 dilde net 47 bin 366 vuruşla dünya şampiyonu oldu.

İlçemizden böylesine bir başarının çıkmasından dolayı Nisa Maya ve annesini tebrik eden Başkan Mustafa Çöl, Hollanda’da yapılacak olan yarışmada kendisine ve Milli Takıma başarılar dileklerinde bulundu.

Bu güzel hediye için çok mutlu olduğunu belirten Nisa Maya, Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e teşekkür ederek, yeni laptopunu çalışmalarında kullanacağını belirterek duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Başarıları Sandıklı sınırlarını aşan Nisan Maya Tunçoğlu’nu en son Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan, görüntülü arayarak tebrik etmiş, kendilerini Ankara’ya davet etmişlerdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN