ÇOCUKLARIMIZ YÜZMEYİ SEVEREK ÖĞRENİYOR

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » ÇOCUKLARIMIZ YÜZMEYİ SEVEREK ÖĞRENİYOR

Sandıklı ilçemizin tarihinde ilk olan ve Jeotermal su kullanılan “Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz” ilçemizdeki çocuklarımıza yüzmeyi zevkle öğreterek, kişisel gelişimlerinin yanı sıra, yüzme sporuna ilginin artmasına da vesile oldu.

Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl’ün vizyon projelerinden olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, ülkemizde Jeotermal su kullanan ilk ve tek proje olması sebebiyle benzerlerinden ayrılıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl; “Belediyemizin büyük bir özveriyle yürüttüğü çalışmalar sonucunda, jeotermal enerji kaynağımızı kullanarak inşa ettiğimiz yarı olimpik yüzme havuzumuzda çocuklarımıza yönelik yüzme kurslarımız devam ediyor. Bu önemli projeyi hayata geçirmenin verdiği memnuniyeti sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum.

Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği her zaman en öncelikli hedefimiz olmuştur. Bu nedenle yüzme kurslarımızı alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Jeotermal enerji kaynağımızın sürdürülebilir ve çevre dostu özelliği, hemşehrilerimizin bu hizmetten en iyi şekilde faydalanmasını sağlayacaktır.

Geleceğimizi şekillendiren çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak, Belediyemizin öncelikli görevlerinden biridir. Yarı olimpik yüzme havuzumuzda düzenlediğimiz yüzme kursları ile çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra, sosyal ilişkilerini güçlendirmelerine de olanak tanıyoruz.

Doğanın sunduğu kaynakları en iyi şekilde değerlendirerek hem çocuklarımızın hem de gelecek nesillerin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Tüm çocuklarımızı yarı olimpik yüzme havuzumuza bekliyor, onların sağlıklı gelişimine katkıda bulunmayı sürdüreceğimizi bilmenizi istiyorum. Belediyemizin tüm ekipleri, sizlerin mutluluğu için var gücüyle çalışmaya devam edecektir.”

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN