BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Çöl mesajında; “Toplumun ve ailenin temel taşı her zaman kadınlarımızdır. Sevgi, fedakârlık ve hoşgörünün sembolü olan kadınlarımız, sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Toplumsal yaşamın her kademesinde ve her zaman önemli roller üstlenen kadınlarımız, üstün birleştiricilik duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkenin her açıdan kalkınmasında büyük bir pay sahibi olmuşlardır.

Toplumumuzun inşasında en az erkekler kadar kadınlarımızın da rolü ve emeği çok büyüktür. Gerek inancımızda, gerek kadim geleneklerimizde saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta daha ileri konumlarda yer almalarının olumlu sonuçları, yetiştirdikleri nesillere aktarıldıkça daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Ben bu duygu ve düşüncelerle kadına yönelik şiddetin son bulmasını temenni ederek, şehit ve gazi anneleri ile eşleri başta olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” İfadelerine yer verdiler.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN