BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Mustafa Çöl mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Bundan tam 106 yıl önce aziz milletimizin bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi hepimizin ilk gün ki gibi hafızalarımızda yerini korumaktadır. Milletimizin birlik ve beraberliğini gösteren bu zafer binlerce şehidimizin yattığı Çanakkale’de kendisini hala göstermekte, “Çanakkale Geçilemez” olgusunu her zaman bütün dünyaya haykırmaktadır.

Çanakkale destanı, milletimizin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır ve tarihe altın harflerle yazılan bir zaferdir. Türk Milleti ve onun bağrından çıkan kahraman askerlerimiz, dün nasıl ki Çanakkale’de ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bu gün de aynı şekilde her tür tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıktadır.

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için şahlanan bir milletin, bağımsızlık ve egemenlik aşkının heyecan ve ibret verici destanıdır. Çanakkale ruhu göstermiştir ki, dünyada milletimizin var oluş iradesini kıracak hiç bir güç yoktur. Çanakkale’de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. İnanıyorum ki o yüksek ruh, o millet olma şuuru, o vatan sevgisi bu topraklar üzerinde ebediyen var olacaktır.

Ben bu vesileyle Çanakkale Zaferimizin 106.’ıncı yıldönümünde, bu vatanı al kanlarıyla bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN