BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Çöl mesajında; “15 Temmuz gecesi vatanımızı, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık yarınlarımızı yok etmek isteyen şer güçleri harekete geçmiş, millete hizmet eden silahları bu aziz millete doğrultarak darbe girişiminde bulunmuşlardır.

FETÖ terör örgütü tarafından yapılan hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın halkımızı sokaklara davet etmesiyle birlikte tek vücut haline gelerek savuşturulmuş, hainlere hadlerini bildirilmiştir.

15 Temmuz gecesi 249 vatan evladımız gözünü kırpmadan şahadete koşmuş binlerce vatandaşımız yaralanmış, gazilik payesine nail olmuşlardır. 15 Temmuz Destanı hepimizindir. Darbeye direnerek, bu uğurda hakk’ın rahmetine kavuşan 249 şehidimiz ile 2 bin 193 gazimizin omuzlarında yükselen Aziz vatanımızı gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik.

Şairin dediği gibi: “Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır. Külümüzden yükselen duman bizden yanadır. Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır. Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır.”

Ben bu duygu ve düşüncelerle “gün iradeye sahip çıkma günüdür” diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyerek, hainlere fırsat tanımayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı rahmetle anıyor, gazilerimize hürmet ve saygılarımı ileterek, emanete beraber sahip çıkacağımız tüm genç ve çocuklarımızı da sevgi ile kucaklıyorum.” İfadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN