BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL “İSTİKLAL MARŞIMIZ 100 YAŞINDA”

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL “İSTİKLAL MARŞIMIZ 100 YAŞINDA”

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Mustafa Çöl mesajında; “İlk cümlesi “Korkma” diye başlayan, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından 100 Yıl önce yazılan, ülkemizin azim ile cesaretin sembolü olan İstiklal Marşı’mız, milletimizin en kıymetli ortak hazinesidir.

Bugün herkesin aynı heyecanla okuduğu İstiklal Marşı’mızın her hecesinde Türk milletinin şanlı tarihi, vatan, bayrak ve bağımsızlık sevdası bulunmaktadır. Mehmet Akif Ersoy’un kahraman ordumuza ithaf ettiği şanlı İstiklal Marşımız, varlığımıza ve birliğimize yönelik her tehdit karşısında, şanlı bayrağımızın altında toplanmaya hazır milletimizin ortak vicdanı, yüreği ve iradesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 100’ üncü yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, değerli vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanları ile bu vatan için can veren, kanını toprağa döken tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.” İfadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN