BAŞKAN ÇÖL’ÜN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » BAŞKAN ÇÖL’ÜN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Mustafa Çöl mesajında; “Bundan 5 yıl önce 15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçerek, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı.

Ama kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri, karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla yaşanan darbe girişiminin farkına varan vatandaşlarımız, açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde şehit edilen kardeşlerimize rağmen meydanı darbecilere bırakmayarak ülkesine kararlı bir şekilde sahip çıkıp, bu hain darbe teşebbüsünü bertaraf etmişlerdir.

Ülkemizin birliği, devletimizin bekası için gözünü bile kırpmadan ülkesi için canını feda ederek darbe teşebbüsünün seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemiri ve şehadet şerbetini içen tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, acısını hâlâ yüreğimizde hissettiğimiz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize ise minnet ve şükranlarımızı sunuyorum.

Bu vesileyle Milletimizin, hemşerilerimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü anıyor, sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN