BAŞKAN ÇÖL’DEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » BAŞKAN ÇÖL’DEN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Evlatlarımızın geleceğe hazırlanmasında Öğretmenlerimizin kutsal bir görev icra ettiklerini ifade eden Başkan Çöl mesajında; “Memleketimizin kalkınması ve gelişmesine katkı sağlayacak gençlerimizin başarılarında en büyük pay, Öğretmenlerimize aittir. Öğretmenler sadece bilginin öğretilmesi için çaba göstermez aynı zamanda istediğimiz davranışların çocukta kalıcı olmasını sağlamak içinde emek ve eğitim verir.

Öğretmenlerimiz, yüzyıllar boyunca memleketin neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Eğitim, çağdaş dünyayla bütünleşme sürecini hızlandıran, yaşam kalitesini artıran ve uygarlık yarışında toplumlara güç katan en önemli ve etkili araçtır.

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyor, bu vesileyle; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli olan ve görevine devam eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.”

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN