BAKANIMIZ VEYSEL EROĞLU SANDIKLI’DA

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » BAKANIMIZ VEYSEL EROĞLU SANDIKLI’DA

Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevini başarı ile sürdüren şimdi de Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili olan Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu bir dizi açılış ve incelemeler için Sandıklı İlçemizi ziyaret etti.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sandıklı ilçesinde Hüdai Kaplıcalarına yapılan Şifa Kafe’yi hizmete açmasının ardından Akdağ Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Milletvekili Veysel Eroğlu açılışın ardından Akdağ Tabiat Parkı’na geçti. Burada inceleme gezisi yapan Eroğlu, Akdağ Tabiat Parkı’nın korunması ve daha güzel hale getirilmesi için imkanların seferber edileceğini belirtti. Ziyaretçilerin konaklayabilmeleri için yapılan Bungalov evlerde de incelemeler yapan Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Akdağ’a gelen vatandaşlarla da sohbet etti. Akdağ Göleti çevresinde de incelemelerde bulunan heyet Türkiye’nin en güzel Tabiat Parkı’nı herkesin bir kez de olsa ziyaret etmesi gerektiğini vurguladı.

İncelemenin sonunda konuşma yapan Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Akdağ Tabiat Parkı şimdiden çok ilgi gören bir yer. Burasını ilerleyen dönemlerde turizm merkezi yapmayı planlıyoruz. Ulaşım yolları kilitli parkelerle döşendi. Gölet yapıldı. Piknik alanı, sosyal alanlar, kır lokantası, kamelyalar, mescit ve daha birçok şey Akdağ Tabiat Parkı’nda mevcut. Yani vatandaşlarımız burada hoşça vakit geçirebilecekler. Buranın daha da çok güzel hale getirilebilmesi için çalışmalar sürmektedir. Bu anlamda buraya gönül veren, destek ve katkılarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle de ilimizden ve il dışından herkesi buraya davet ediyorum.” dedi.

Sandıklı Belediye Başkanımıza Mustafa Çöl’e teşekkür eden Veysel Eroğlu; Akdağ’ın işletmesini Sandıklı Belediyesine devir ettiklerini, Belediye Başkanımızın bu işin altından da başarı ile kalkacağına inandığını ifade ederek, el birliği ile üstesinden gelemeyeceğimiz işin olmadığının altını çizdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN