AFYONKARAHİSAR BASININDAN SANDIKLI GEZİSİ

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » AFYONKARAHİSAR BASININDAN SANDIKLI GEZİSİ

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Afyonkarahisar’da görev yapan basınımızın güzide temsilcilerini Sandıklı ilçemizde misafir ederek, ilçemiz ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Başkan Mustafa Çöl ile Konak Park’da sabah kahvaltısında buluşan Afyonkarahisarımızın gazete, dergi, internet sitesi, televizyon, radyo gibi değişik haber kollarında görev yapan basın mensuplarımız, kahvaltının akabinde Bedesten Çarşımızı gezerek esnafımızla sohbet ettiler.

Daha sonra Sandıklı Belediyesi yanından bulunan Germiyan Oğulları döneminden kalan tarihi hamam projesi hakkında basın mensuplarına bir değerlendirme yapan Başkan Mustafa Çöl, burada bulunan tarihi dokunun eskisine uygun olarak tekrar hayata geçirilerek bir hamam müzesi olacağını, gerekli işlemlerin yapılarak Sandıklımıza ilk defa tarihi bir müze kazandırdıklarının altını çizdi.

Akabinde Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleriyle bölgenin cazibe merkezi haline gelen Akdağ Tabiat Parkı’nın eşsiz güzelliği eşliğinde bir doğa yürüyüşü yapan heyet, bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek Başkan Mustafa Çöl’den Sandıklı Belediyesi’ne işletmesi devredilen Akdağ Tabiat Parkı ile ilgili bilgiler aldılar.

Gazeteciler ile Akdağ’da gerçekleştirilen söyleşilerde; Akdağ Tabiat Parkının yeni haliyle çok güzel olduğu, burada yapılan çalışmalarla bölgede adından sıkça söz ettireceği ve Sandıklı Belediyesine devriyle büyük bir ivme kazanacağına dikkat çektiler.

Yapılan doğa yürüyüşü ve gezinin ardından öğle yemeği Akdağda bulunan Restaurant’da gerçekleştirilen organizasyon, Başkan Mustafa Çöl’ün misafirleri tek tek uğurlayarak yolcu etmesiyle sona erdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN