YARDIM KAMYONLARIMIZ İZMİRE DUALARLA UĞURLANDI

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » YARDIM KAMYONLARIMIZ İZMİRE DUALARLA UĞURLANDI

Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl tarafından, İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin yaralarını bir nebze olsun sarmak, vatandaşlarımıza destek olmak için Pazartesi günü öğleden sonra başlatılan yardım kampanyasında toplanan gıda ve battaniyelerle dolu iki kamyon dualarla uğurlandı.

İçerisinde; elektrikli ve normal battaniyeler, yatak, kuru gıda, bakliyat, şeker, un, yağ, ekmek, patates, domates gibi malzemelerin bulunduğu yardım kamyonlarının duası sırasında bir konuşma yapan Başkan Mustafa Çöl şu ifadelere yer verdi.

“İzmirde yaşanan deprem felaketinin acılarını bir nebze olsun paylaşmak adına kadim ilçemiz yine bu vesileyle ciddi bir yardım kampanyasını 48 saat içerisinde tamamlamış oldu. Hem nakdi olsun hem de gıda malzemesi olsun yine Sandıklı halkımız fedakârlığını, cefakârlığını, ecdadımızdan yıllar önce gördüğümüz yardım severliğinin bir örneğini yaşatmış oldu.

Bildiğiniz gibi daha önce Halepte, Bayırbucakta, Elazığdaki kardelerimize yardımlarımızı tır tır göndermiştik. Şimdi de iki aracımızı İzmir’e göndermek için dualarınızı bekliyoruz. Şu konunun da altını çizmek istiyorum, yaklaşık otuz bin vatandaşımız İzmir ilimizde ikamet etmektedir.

Burada yaşayan hemşehrilerimizin kurduğu dernek tarafından araçlar karşılanarak İzmir’de AFAD yetkililerine teslim edeceklerdir. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız. Yardım yapan vatandaşlarımızın yardımlarını Allah kabul etsin.

Ben depremde vefat edenlere allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah hep birlikte durarak bu kötü günleri el birliği ile atlatmış olacağız. Acılarını paylaştığımız İzmirli kardeşlerime ilçemizden sevgilerimizi, saygılarımızı, muhabbetlerimizi gönderiyoruz.” Dedi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN