TARİHİ KONAKLARIMIZ TÖRENLE AÇILDI

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » TARİHİ KONAKLARIMIZ TÖRENLE AÇILDI

Sandıklı Belediyesi tarafından satın alınıp tarihi dokusu bozulmadan baştan sona restore edilerek vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak olan tarihi evlerimiz, Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz, İlçe Kaymakamımız Eflatun Can Tortop, Belediye Başkanımız Mustafa Çöl, Afyonkarahisar Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık, Afyonkarahisar ve Sandıklı ilçemizin değerli protokolü, basın mensupları ile Sandıklılı vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan açılış töreni ile Hisar Mahallesinde bulunan evleri gezen protokol geçmiş zaman tarihini tekrar yaşamanın ve kültürel mirasa sahip çıktıkları için başta Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Burada açılış dolayısıyla bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Bir eğitimci olarak kültürel mirasımızı tekrar yaşatarak gelecek nesillere taşımayı ben kendi adıma bir milat olduğunu düşünüyorum. Bu eserin Sandıklı ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Bakanımız Veysel Eroğlu’na, Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, Milletvekillerimiz İbrahim Yurdunuseven ve Ali Özkaya’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz. İlçemizdeki kültür turizmini canlandıracak eserler ve projeleri üretmeye devam edeceğiz. Ben bu vesileyle tarihi konaklarım gün yüzüne çıkmasını sağlayan bütün çalışan personellerime teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN