SOKAK FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » SOKAK FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapılan etkinlik ve organizasyonlara yenileri eklenmeye devam ediyor. 3×3 Sokak Basketbol Turnuvasından sonra şimdi de Sandıklı Belediyesi ve Sancim Akademi ile ortaklaşa olarak düzenlenen Sokak Futbol Turnuvası Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün yaptığı açılış konuşması ile başladı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında 3 gün sürecek organizasyonun ilk gününde 15 maç yapıldı. 8-10 yaş kategorilerinin ortaklaşa takımlara serpiştirildiği turnuvada, maçlar 5’er dakikadan iki devre halinde toplam 10 dakikadan oynanıyor.

Yarışmayı izlemeye gelen ailelerden aldığımız görüşlerde; çocukların Sandıklı’da sportif faaliyetlere katılarak özgüven kazandıklarını, kazanmak ve kaybetmekten ziyade spor kurallarına uyarak dostluk, kardeşlik, centilmenlik gibi kavramları öğrendiklerini ifade ederek, böyle güzel turnuvalar organize eden Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e teşekkür ettiklerinin altını çizdiler.

Turnuvanın ikinci gününde (14/08/2018 Salı) yine birbirinden çekişmeli maçlara sahne olacak 15 Temmuz Demokrasi Meydanına vatandaşlarımızı davet ediyoruz.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN