SANDIKLIDAN HALEP’E 23 TIR YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » SANDIKLIDAN HALEP’E 23 TIR YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ

Sandıklı Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği ile beraber organize edilen “Halep’de İnsanlık Ölmesin” kampanyasına Sandıklımızın vefakâr vatandaşları tarafından 23 Tır gibi rekor bir yardım malzemesi gönderildi.

Sandıklı Belediyesi önünde gerçekleştirilen program Hamamönü Camii İmamı Mehmet Aslan hocamızın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Hayrat İnsani Yardım Derneği Sandıklı Temsilcisi Osman Gönülseven’in yaptığı konuşma ile devam eden program, Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl bir konuşma gerçekleştirdiler.

Başkan Mustafa Çöl konuşmalarında; “Sandıklı bugün birliğini, dirliğini, kardeşliğini gösterdi ve Halep’ deki kardeşlerine yardım eli uzattı. Cenab-ı Allah Sandıklı halkından ebediyen razı olsun. Bu zor zamanlar geçiren kardeşlerimize bizlerde bir nebze olsun yardım eli uzatalım istedik. Yaptığımız 9 günlük çalışma ile Sandıklı Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak 23 Tır yardım malzemesini inşallah bugün kardeşlerimize göndereceğiz. Sandıklı bugün bir tarih yazıyor, bu tarih daha önceden de yazılmıştı. Geçmişini bilmeyenler kaybolmaya mahkûmdur. Osmanlı döneminde ülkenin dış borçlarını ödeme noktasında yardımcı olmuş, Kurtuluş savaşında Türk hava kurumuna iki adet uçak hediye eden Sandıklı, geçen sene Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize 12 tır yardım yapan Sandıklı, bugün ise Halep’e 23 Tır yardım yapan Sandıklı. Ben bu bağlamda elini taşın altına sokan yardım yapan tüm herkese teşekkür ediyorum. Biraz önce Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlundan bir telefon aldım siz saygıdeğer Sandıklı halkının yapmış olduğu bu yardımı takdir ettiğini dile getirerek selam söylediler. Ben herkese muhabbetlerimi sunuyor saygıyla selamlıyorum.”dedi.

Daha sonra söz alan İlçe Kaymakamımız Köksal Şakalar’ da Sandıklı’da görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Halep’e birkaç kere gittiğini, oradaki insanların Türklere çok yakın olduğunu, zamanında çok zengin bir kent olduğunu şimdi ise tanınmayacak hale geldiğini, onlar için elimizden yardımdan başka bir şey gelmediğini dile getirdi. “Allah bizi dünyanın en kuvvetli hale getirsin ki bizlerde mazlumları koruyabilelim. Bu güzel organizasyonda başta Belediye Başkanımıza, Hayrat İnsani Yardım Derneğine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Bu güzel organizasyonun duası Afyonkarahisar Hayrat Derneği temsilcisi Mesut Hizarcı hocamız tarafından gerçekleştirildi. Duaların ardından Sandıklı İlçemizden hareket eden 23 Adet Tır Halep’e doğru dualar ve tekbirler eşliğinde uğurlandı. Uğurlama törenine çok sayıda vatandaşımız katıldı. Vatandaşlarımız bu organizasyonu gerçekleştiren ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN