KONAK PARK SANDIKLIMIZA HAYIRLI OLSUN

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » KONAK PARK SANDIKLIMIZA HAYIRLI OLSUN

Sandıklı Belediyesi tarafından son yıllarda hayata geçirilen parklar ile vatandaşlarımıza ilçemizin değişik yerlerinde dinlence mekanları hazırlanarak beğenilerine sunulmuş, sadece bir sezon değil yazın ve kışın faydalanılması için çalışmalar yapılmıştı. Bunlara en güzel örnekler atıl bir vaziyetteyken baştan sona yenilenerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulan Kent Park ve Cumhuriyet Parkımızdı.

Şimdide Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün talimatları doğrultusunda Özel İdareye ait olan ve Kaymakamlık Lojmanı olarak kullanılan yerin Sandıklı Belediyesi’ne tahsisini yapılarak Sandıklımıza “Konak Park” adında muazzam bir park daha kazandırılmış oldu.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından vatandaşlarımıza gözde bir mekan haline getirilen bu alanda; aynı anda 200 vatandaşımıza hizmet edileceği, binasının baştan sona yeniden yapılarak çağın modern görünümüne kavuşturulduğu, şark köşeleri, anne odaları, okuma salonları, ahşap işçilikten masa ve sandalyelerin kullanıldığı, belediyemiz tarafından imal edilen kayalar kullanılarak yapılan havuzuyla Ramazan Bayramında hemşerilerimize hizmet etmeye başlayacak.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Sürekli üreten, kendini yenileyen, çağın gerektirdiği modernizasyonu yakalamaya çalışan bir belediyecilik örneği göstermekteyiz. Sandıklı Belediyesi önünde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı yaparken çok sayıda vatandaşımızın aklında soru işareti vardı. Şimdi ise 3 katlı yer altı otoparkı, yeni açılan dükkanları sosyal medyada fenomen haline gelen saat kulesi, ışıklandırması ile görenlerin hafızaların yer eden bir meydan haline getirdik. Aynı titizlik ve hassasiyeti yeni hayata geçirdiğimiz Kent Park ve Cumhuriyet Parkımızda da gösterdik yazın ve kışın dolup taşan hatta yer bulmakta bile güçlük çekilen mekanlar haline getirdik.

Şimdi ise Allah nasip ederse Ramazan Bayramında açacak olduğumuz “Konak Park” ile vatandaşlarımıza otantik ve farklı bir konsept hazırlayarak beğenilerine sunacağız. Sandıklımızın tarihi mimarisi ve ağaç işçiliği ile hazırlanan bu park, şehir merkezine yakın olması,  yeşil alanları, doğal güzelliği ile hemşerilerimizin güzel vakit geçirebilecekleri bir mekan haline gelmiştir. Ben bu bağlamda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sandıklımıza hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN