İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜNDEN BAŞARILI TATBİKAT

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜNDEN BAŞARILI TATBİKAT

Sandıklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz tarafından Sandıklı Devlet Hastanemizle ortaklaşa olarak bir dizi tatbikat gerçekleştirildi.

İlk olarak Sandıklı Devlet Hastanemizin doğum servisinde senaryo gereği çıkan yangına önce hastane ekipleri daha sonra İtfaiye Müdürlüğümüz personelleri tarafından müdahale edilerek yangının kontrol altına alınması, yangın sırasında yapılacak olan önemli müdahale ve tahliye işlemleri hakkında uygulamalı olarak bilgiler verildi.

Daha sonra çıkabilecek bir yangında tahliye işlemlerini anlatmak için uygulamalı olarak Devlet Hastanesi servisinden senaryo gereği yaralanan kişi sedye ile görevliler tarafından aşağıya indirildi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Sandıklı Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Keleş; “İtfaiye Müdürlüğümüz olarak bölgenin en donanımlı ve en kapsamlı itfaiye müdürlükleri arasındayız. Zaman içerisinde kendimizi hazır tutmak ve vatandaşlarımıza en hızlı ulaşan ekip olmak için bu gibi tatbikatlar yaparak becerilerimizi tekrar etmek ve hemşehrilerimiz bilgilendirmek zorundayız.

Yangın, deprem, su baskını, trafik kazaları, doğal afetler gibi pek çok konularda vatandaşlarımızın karşılaşabileceği bütün olumsuzluklarda onların yanlarında olmak için kendimizi geliştirmeye ve modernize etmeye devam ediyoruz.

Bu bağlamda bizlere desteklerini asla esirgemeyen Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’e teşekkür ediyoruz.”

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN