BÖLGENİN EN BÜYÜK SU ARITMA TESİSİ BİTMEK ÜZERE

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » BÖLGENİN EN BÜYÜK SU ARITMA TESİSİ BİTMEK ÜZERE

Sandıklı Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün girişimleri doğrultusunda yapımına başlanılan ve bölgenin en büyük arıtma tesisi olacak olan tesiste hazırlıklar hızla devam ediyor.

Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Öztopbaş tarafından gezilen tesiste vatandaşlarımıza memba suyu kalitesinde su içirmek için bütün koşullar hazırlanmış durumda.

Yetkililerden alınan bilgiye göre günde 18.000 m3 su arıtma özelliğine sahip olan tesisimizde suyun yolculuğu Akin Göletinden gelerek dezenfekte odalarına ulaşmasıyla başlıyor. Burada % 60 oranında oksijenlenen su, ozon temas tanklarında birleştiriliyor. Buradan hızlı ve yavaş karıştırıcı ünitelerine geçen su bekletilerek suyun içerisindeki yabancı maddelerin çökmesi sağlanıyor. Daha sonra filtre havuzlarına gelip filtre kumlarından süzülerek geri yıkama deposuna aktarılıyor. En son olarak temiz su deposuna gelerek laboratuvarda test edildikten sonra şehir şebekesine verilmesi planlanıyor.

Toplamda 7 aşamadan geçecek olan su piyasada bulunan memba suyu kalitesinde olup, minimum su israfı ile bölgenin en büyük arıtma tesislerinden birisi konumunda olacak.

Bu muazzam tesiste bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Bu muhteşem eser dönemin bakanı şimdiki Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun en büyük hediyelerinden birisidir diyebilirim. Çok güzel bir eserle karşı karşıyayız ki baktığınız zaman bir suyun ne kadar fazla bir aşamadan geçtiği, Ph değerinin yüksek olduğu memba suyu kalitesinde ki suyun, ilçemizdeki bütün çeşmelerimizden akacağı arıtma tesisinin başındayız.

Artık geri sayım başladı çok kısa bir zaman sonra bu güzel memba suyunu vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Ben başta Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu başta olmak üzere ilgili firma ve müteahhidimize canı gönülden teşekkür etmek istiyorum. Bu kadar güzel bir eserin ilçemize kazandırılmasında Bakanımıza verdikleri desteklerden dolayı özellikle Sandıklı halkımıza ayrıca teşekkür ve minnetlerimi sunuyor, ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN