BİR TARİH YENİDEN CANLANIYOR

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » BİR TARİH YENİDEN CANLANIYOR

Sandıklı Belediyesi tarafından 650.000 TL’ye kamulaştırılan ve  Eskişehir Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’na başvurularak yapımı için onay alınan tarihi hamamın, tarihi dokuya uygun olarak yapımı için çalışmalar son hızıyla devam ediyor.

Kültür Bakanlığı tarafından onay alınan tarihi hamam projesini yerinde inceleyen Başkan Mustafa Çöl yetkililerden bilgiler alarak süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Çöl yapmış olduğu açıklamada; “Bir Tarih yeniden canlanıyor. 3 yıl önce Belediyemiz mülkiyetine 650 bin TL aldığımız Beylikler dönemi, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde hizmet vermiş olan merkez Hamamönü camimiz yanında ki hamamı restorasyon ile eski haline getiriyoruz. Ön tarafında tarihi dokuya uygun iş yerleri, alt tarafında WC ve abdesthaneler ile Sandıklı merkezde yeni bir dönüşüme imza atıyoruz. Proje ve yapım desteği için Afyonkarahisar Valiliğimize ve Kültür Turizm Bakanlığımıza şükranlarımı sunuyorum. Yeter ki siz proje hazırlayın, Yeter ki siz yapmak isteyin, Sandıklımıza Hayırlı Olsun.” ifadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN