BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN VATANDAŞLARIMIZA BÜYÜK MÜJDE

Ana Sayfa » HABERLER » PROJELERİMİZ » BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN VATANDAŞLARIMIZA BÜYÜK MÜJDE

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, yaşanan Pandemi sürecinde hayat şartları büyük ölçüde değişen vatandaşlarımın omuzlarındaki yükü azaltmak, kendilerine manevi olduğu kadar maddi bir destek vererek yaşanan Coranavirüs sürecinde bundan önce yaptığı gibi, yine desteklerini göstermek adına toplamda 25 Milyonluk bir destek paketi açıklaması yaptı.

Başkan Mustafa Çöl açıklamasında; “Çok kıymetli hemşehrilerim. Hepinizi sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle zor günler geçirdiğimizin altını çizmek istiyorum.

Küresel bir salgınla dünya coğrafyasında ülkemizle ulusal bir mücadele veriyoruz. Bu süreçte Cumhurbaşkanlığımızın, Bilim kurulumuzun, almış olduğu kararlara, hep beraber uyuyoruz uymaya devam edeceğiz. Bu günleri elbette geride bırakacağız. Bu günleri sevgiyle, kardeşlikle, birlikle, beraberlikle hep birlikte atlatacağız.

Kadim bir şehirdeyiz. Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi olan Sandıklımız geçmişte Osmanlı İmparatorluğu döneminde devletimizin dış borçlarını ödenmesinde destek sağlayarak İstanbul’dan sonra adına altın bastırılan bir şehirdir. Kurtuluş savaşı zamanında bu şehir, Türk Hava Kurumunda iki adet uçak hediye ederek farkını ortaya koymuştur.

Yakın zamanda Bayırbucak’ta Halep’te Elazığ’da İzmir’de bir çok kardeşimize tırlarca yardım yaparak yardımseverliğini göstermiş bir Sandıklı’dır. Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin en üst seviyede yaşandığı bu şehirde, Pandemi sürecinde bizlerde siz kıymetli hemşehrilerimize destek için kararlar aldık. Bu kararlarımızı sizlerle paylaşıyorum. Resmi kurumlar hariç olmak üzere;

İÇME SUYU

Kontörlü abonelerimizin tek seferde veya parçalı olarak alımlarında 1.000 TL’ye kadarının %50’sini, Faturalı abonelerimizde 1.000 TL’ye kadarının %50’sini karşılıyoruz.

SANJET

31 Mayıs 2021 tarihine kadar, Kontörlü abonelerimizin tek seferde veya parçalı olarak alımlarında 1.000 TL’ye kadarının %50’sini, M2 olarak ısınma sağlanan faturalı abonelerimizin aylık ısınma bedelleri son ödeme gününe kadar yatırılması takdirde, 1.000 TL’ye kadarının %50’sini karşılıyoruz.

HÜDAİ KAPLICALARI

31 Mayıs 2021 tarihine kadar, Sandıklı’da ikamet eden tüm hemşehrilerimizin, Hüdai Kaplıcalarında yaptığı konaklama ücretlerinin  %50’sini karşılıyoruz.

KİRACILARIMIZ

Belediye ve Belediye şirketlerimizin kiracılarının sözleşmelerini 3 ay süreyle uzatıyoruz.

PAZARCI ESNAFIMIZ

31 Mayıs 2021 tarihine kadar, Pazar işgaliye ücretlerinin %50’sini karşılıyoruz.

Ayrıca bu süreçte işyerlerinin faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan esnafımıza önceki dönem belediye alacaklarından dolayı herhangi bir yasal takip yapılmayacak.

Sandıklı özelinde bizler işyeri, konut ayırt etmeden herkesi, işçisiyle, esnafıyla bir bütün olarak ele alarak, hep beraber bunu başaracağımız için bütün Sandıklımıza bir destek olma gayretine girdik.

Toplamda sıcak su ve soğuk suyla birlikte 36.000 abonemizle, Hüdai Kaplıcalarımızda ve Esnaflarımızın içinde bulunduğu yaklaşık 25 Milyonluk bu desteğin Sandıklımıza gücümüz nispetinde destek olarak sağlıyoruz.

Hep birlikte inşallah başaracağız. Bu günlerde geride kalacak. Sizlere hizmet etme aşkıyla, sizlere destek olmak aşkıyla hepinizi kurallara uymaya davet ediyor, Allaha emanet ediyorum.”

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN