BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN KADİR GECESİ MESAJI

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN KADİR GECESİ MESAJI

Başkan Mustafa Çöl, 19 Mayıs gecesi idrak edeceğimiz mübarek “Kadir Gecesi” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Çöl mesajında; “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın heyecanı ve sevincini yaşıyoruz.

Kur’an-ı Kerim’in Peygamber Efendimize indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir.

Mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu gecede, kalplerimizin, duygu ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arınması, iyi ve güzel davranışlarımızın çoğalıp, kötü davranışlarımızın azalması, aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânı olarak değerlendirilmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor bu hayırlı gecenin huzur, iyilik ve güzellik getirmesini dileyerek, içinde bulunduğumuz durumdan en kısa sürede çıkarak sürecin sona ermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN