BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 23 NİSAN MESAJI

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL’DEN 23 NİSAN MESAJI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Çöl mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. 23 Nisan 1920’de açılan ve bu yıl 100’üncü yaşını kutladığımız yüce meclisimiz, milli birliğimizin simgesi, egemenliğimizin temel taşıdır.

Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. Milli egemenliği tesis eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakârlıkların timsali olmuştur.

23 Nisan bir umuttur, bir gelecektir. Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü çocuklara armağan ederek, Ulusal egemenlik ve Çocuk bayramı olarak kutlanmasını istemişti. Ben bu duygu ve düşünceler ile; başta başımızın tacı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu uğurda canları pahasına mücadele eden tüm şehit ile gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisan’larda buluşmak dileğiyle.” Dedi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN