BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » BAŞKAN MUSTAFA ÇÖL BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak başta basın mensupları olmak üzere bütün basın çalışanlarının bayramını kutladı.

Başkan Mustafa Çöl mesajında; “Teknolojinin ve modernizasyonun ışık hızıyla ilerlediği günümüzde, gerek ülkemizde, gerek coğrafyamızda gerekse dünyanın farklı bir noktasında yaşanan gelişmeleri, dürüst, tarafsız, doğru ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak toplumu aydınlatmak görevini başarıyla yerine getiren tüm basın teşkilatımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramlarını tebrik ediyorum.

24 Temmuz 1908 tarihi basınımızın gelişmesinde ve ifade özgürlüğünün yerleşerek bugünlere ulaşmasında önemli bir yere sahiptir. Basın, meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru, hızlı biçimde bilgi ve haber vererek halkın haber alma hakkını sağlamada büyük bir güce sahiptir. Her türlü koşul ve şartlar altında büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren basın mensuplarımız, demokratik hayatımızın gelişim sürecinde halkı bilgilendirme, bilinçlendirme ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasına çok büyük katkı sunmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk basınında sansürün kaldırılmasının 113. yıl dönümünde gece gündüz demeden, mesai gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan yerelden ulusala tüm basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN