BAŞKAN ÇÖL SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ YÖNETİMİNE YENİDEN SEÇİLDİ

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » BAŞKAN ÇÖL SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ YÖNETİMİNE YENİDEN SEÇİLDİ

Sandıklı Belediyemizin üyesi bulunduğu “Sağlıklı Kentler Birliği” 33. Meclis toplantısı Bursa ilimizde, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Alinur Aktaş ev sahipliğinde, Almira otelde gerçekleştirildi.

Sağlıklı Kentler Birliği üye belediyelerinin katıldığı toplantıda, Pandemi sürecinde üye belediyelerimizin edindiği tecrübeler, Covid-19 virüsüne karşı mücadele teknikleri, belediyelerimizin salgınla mücadelede oynadıkları roller ile hükümetimize bu süreçte verebilecekleri katkılar görüşülerek karara bağlandı.

Burada bir konuşma yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Alinur Aktaş, Belediyelerin ve Sağlıklı Kentler Birliği’nin sorumluluklarının arttığını, Pandemi sürecinin kendileri için büyük tecrübe olduğunu, buna bağlı olarak yaşadıkları tecrübelerin endeksleyerek, belediyelerimize daha fazla katkı sağlamanın peşinde olduklarının altını çizdi.

Malatya Yeşilyurt belediyesinin 74. Üye olarak birliğe kabul edildiği toplantıda ayrıca encümen ve plan bütçe komisyonu üyeleri belirlendi. Buna göre; Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, yeni encümen üyeleri oldu.

Plan ve Bütçe Komisyonu ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Haluk Mutluay, Şırnak Belediye Meclis Üyesi Ferit Batmaz, Çankaya Belediye Meclis Üyesi Anıl Çetin, Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Sevgi Çölhan ve Tepebaşı Belediye Meclis Üyesi Nazan Erşahin’den oluştu.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN