AZERBAYCAN’IN ZAFERİ BİZİM ZAFERİMİZDİR

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » AZERBAYCAN’IN ZAFERİ BİZİM ZAFERİMİZDİR

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 28 yıldır Ermenistan işgali altında bulunan, dost ve kardeş ülke Azerbaycan topraklarının özgürlüğe kavuşmasıyle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Mustafa Çöl açıklamasında; “Gardaş Azerbaycan’ın 1992 yılından bu yana Ermenistan işgali altında bulunan Dağlık Karabağ bölgesi nihayet özgürdür.

Yıllardır süren Ermeni eziyeti sona ermiş, Karabağ’da yaşayan Azeri kardeşlerimiz özgürlüklerine kavuşmuşlardır. Azerbaycan hükümetinin kazandığı bu zafer aynı zamanda bizim de zaferimizdir.

Türkiye ve Azerbaycan, “tek millet, iki devlet anlayışıyla” yıllardır olduğu gibi bugün ve gelecekte kardeşlik duygularıyla yaşamaya, güçlü bir geleceğe emin adımlarla birlikte yürümeye devam edecektir. Türkiye ve Sandıklı olarak, tüm kalbimizle Azerbaycan’ın ve Azeri vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha tekrar ediyoruz.

Bu zafer Türkiye ile Azerbaycan arasında ezelden beri süre gelen dostluğun, ebediyete kadar süreceği inancıyla, bütün Azeri kardeşlerimizi zaferlerinden dolayı bir kez daha tebrik ediyorum.”İfadelerine yer verdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN