74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI KILINDI

Ana Sayfa » HABERLER » GÜNCEL HABERLER » 74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI KILINDI

İçinde bulunduğumuz süre zarfında sosyal mesafe kuralları gereği 74 gündür kılınamayan Cuma namazı, kapalı Pazar yerinde vatandaşlarımız katılımıyla eda edildi.

İlçe Müftülüğümüz tarafından belirlenen alanlarda eda edilen Cuma namazı özlenen, beklenen ve hasretin son bulduğu Cuma namazı olarak hafızalarda yer etti.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı normalleşme süresi çerçevesinde 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin yıldönümü gibi çok önemli bir günde özlediğimiz, hasretle beklediğimiz Cuma gününe kavuşturan Rabbimize binlerce kez şükürler olsun.

Aynı meydanda yüzlerce kişi işe sosyal mesafe kuralları içinde saf tutarak, aynı manevi atmosferi kana kana damarlarımıza çekmek sanırım en büyük huzur bu olsa gerek. Ben normalleşme sürecinde devlet büyüklerimiz tarafından açıklanan kurallara harfiyle uyarak en kısa zamanda normal yaşantımıza döneceğimiz düşüncesiyle, bütün hemşehrilerimize sağlıklı günler diliyor, mutlu ev umutlu yarınlar diliyorum.” dedi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN