40 HADİS EZBERLEDİLER BAŞKAN ÇÖL’DEN BİSİKLET KAZANDILAR

Ana Sayfa » HABERLER » BASIN HABERLERİ » 40 HADİS EZBERLEDİLER BAŞKAN ÇÖL’DEN BİSİKLET KAZANDILAR

Hayrat Vakfı Yaz Kuran Kursu Sandıklı Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen kapanış töreni ile sona erdi.

Törende kursa katılan her öğrenciye madalya, katılım belgesi takdim edilirken 40 hadis yarışmasında dereceye giren öğrencilere Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından Bisiklet hediye edildi.

Semazen gösterilerinin yapıldığı törende bir konuşma gerçekleştiren kurs koordinatörü Engin Karagöl; “Hayrat Vakfı ve İrfan Eğitim ve Araştırma Derneği gönüllü üyeleri tarafından üç okulda 39 eğitici ile 260 öğrenciye Kuranı Kerim öğretildi. Kurslarda görev olan öğretmenlerin “Sizin en hayırlınız Kuranı öğrenen ve öğreteninizdir.” hadisi şerifi üzerine ücretsiz görev yaparak tamamen gönüllü oldular. Öğrencilerin tümüne ücretsiz olarak Hayrat Yardım Vakfı tarafından Kuranı Kerim, yaz tatil kitabı, namaz hocası gibi değişik kitaplar hediye edildi.

Tek amacımız öğrencilere dinine, vatanına, milletine hizmetkar bir vatan evladı olması için gayret ettiklerini ifade eden kurs koordinatörü Engin Karagöl, kurslarda ayrıca siyer, ahlak, Osmanlıca, tecvid gibi derslerin de verildiğini ifade etti.

40 Hadis yarışmasında birinci olan kardeşlerimize Başkan Mustafa Çöl’ün hediye etmiş olduğu 21 adet Bisiklet için kendisine teşekkür eden Engin Karagöl, vermiş olduklarını desteklerden ve özellikle göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL BAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN